lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.

Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Vložiť PR článok
Lekarne.sk

Zdravie: Hygienici varujú pred nebezpečnou keramickou misou, uniká z nej hliník

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 5. augusta (TASR) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR varuje pred nebezpečnou keramickou misou na pečenie, z ktorej môže unikať hliník. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚVZ Daša Račková. Podľa informácií úradu sa mal výrobok predávať vo filiálkach spoločnosti TEDi, v súčasnosti však orgány verejného zdravotníctva pracujú na jeho stiahnutí zo slovenského trhu.

Lekarne.sk

ÚPVII predstavil nový projekt, rozšíria sa služby elektronického zdravotníctva

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 5. augusta (TASR) - Lekári by mali mať menej administratívy. Odbremeniť ich má nový národný projekt „Rozšírenie portfólia služieb a inovácia služieb elektronického zdravotníctva“. Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) by vďaka nemu malo byť schopné dáta do výkazov nahrať priamo z ezdravia.

Lekarne.sk

Zdravie: Najviac kúpeľov na Slovensku lieči pohybové a nervové choroby

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 5. augusta (TASR) - Zdravotné poisťovne pri schvaľovaní kúpeľných návrhov nechávajú na pacientovi, aby si vybral konkrétne kúpeľné zariadenie, v ktorom chce absolvovať liečbu. „Podmienkou je, že kúpeľné zariadenie má zmluvu s poisťovňou a je vhodné pre pacienta z hľadiska jeho zaradenia do indikačnej skupiny na kúpeľnú liečbu,“ uviedla pre TASR Zuzana Štukovská z komunikačného ...

Lekarne.sk

Zdravie: Pľúca veľmi ľahko prijímajú škodliviny, najviac ich ohrozuje fajčenie

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 30. júla (TASR) – Najviac ohrozuje pľúcne zdravie človeka fajčenie. Pľúca totiž komunikujú s vonkajším prostredím pľúcnymi mechúrikmi, ktorých plocha je asi 70 metrov štvorcových. Plocha kože na ľudskom tele je pritom menej ako dva metre štvorcové.

Lekarne.sk

MZ SR: A. Kalavská predložila reformu nemocníc ako ústavný zákon

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 30. júla (TASR) - Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) predložila návrh reformy slovenských nemocníc formou ústavného zákona do medzirezortného pripomienkového konania. Ministerstvo avizovalo, že reforma si vyžiada ešte novelizáciu viacerých zákonov a vládnych nariadení. Šéfka rezortu chce, aby sa na projekte stratifikácie dohodlo celé politické spektrum, na...

Lekarne.sk

OSZZS: V pondelok skolabovalo z tepla 69 ľudí

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 30. júla (TASR) - V pondelok (29. 7.) skolabovalo z tepla 69 ľudí. TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová. "Najviac pacientov (14) potrebovalo pomoc v Prešovskom kraji, najmenej v Nitrianskom a v Trenčianskom kraji, v ktorých zhodne skolabovali štyria pacienti," priblížila Krčová.

Lekarne.sk

Nemecko plánuje rozšíriť očkovaciu povinnosť voči osýpkam

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Berlín 15. júla (TASR) - Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn z Kresťanskodemokratickej únie (CDU) plánuje v stredu predložiť vláde doplnený návrh zákona o očkovacej povinnosti proti osýpkam. Podľa nového návrhu by sa mala táto povinnosť vzťahovať aj na ubytovacie zariadenia pre utečencov, opatrovateľky detí či zamestnancov škôlok, uviedla v nedeľu hovorkyňa ministerstva, čím potvrdila ...

Lekarne.sk

Polícia: Znalosť vodičov z poskytovania prvej pomoci sa v Košickom kraji nelepší

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Košice 12. júla (TASR) - Úroveň znalostí vodičov z poskytovania prvej pomoci sa nelepší. Skonštatovalo to Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach po tohtotýždňovej dopravno-preventívnej akcii Bezpečné letné prázdniny. Krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová tiež TASR informovala, že svoju autolekárničku nemalo v poriadku približne 20 percent skontrolovaných vodičov.

Lekarne.sk

Zdravie: ŠÚKL sťahuje z trhu liek Egilok na liečbu vysokého krvného tlaku

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 5. júla (TASR) – Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu liek Egilok na liečbu vysokého krvného tlaku. Dôvodom je podozrenie na výskyt tabliet Egilok 50 mg v balení lieku Egilok 25 mg. Užitie tablety s väčšou silou môže znamenať pre pacientov zdravotné riziko.

Lekarne.sk

Zdravie: Príznaky náhlej CMP spozoruje aj laik, rizikom sú tiež horúce letné dni

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Banská Bystrica 5. júla (TASR) – Horúce letné dni, aké zažívame v tomto období aj na Slovensku, sú veľkým rizikovým faktorom pre vznik náhlej cievnej mozgovej príhody (CMP), rovnako ako nadváha, fajčenie, vysoký krvný tlak, cukrovka. Podľa Vladimíra Donátha, prednostu II. Neurologickej kliniky Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, jej príznaky dokáže spozorovať...

ROBOTIKA A LAPAROSKOPIA BUDÚ UDÁVAŤ TRENDY V ONKOCHIRURGII

Bratislava, 15. októbra, 2019 – Aké sú najnovšie trendy v oblasti medicínskej operatívy a kam smerujú inovácie v robotike a laparoskopii? Aj na tieto otázky hľadali odpovede špičkoví chirurgovia z celej Európy počas medzinárodného kongresu v Bratislave, ktorého hlavným organizátorom je už po druhýkrát Chirurgická klinika a transplantačné centrum Jesseniovej lekárskej fakulty a Univerzitnej nemocnice v Martine. V rámci podujatia sa zamerali najmä na oblasť laparoskopických či robotických operácií u tak zložitých výkonov, ako sú onkochirurgické operácie pečene a pankreasu.