lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Vložiť PR článok
Lekarne.sk

DOSPIEVAJÚCI PACIENT

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Takmer neviditeľné (alebo transparentné) dlahové aparáty, tzv. alignery, sú dôležitou súčasťou ambulancie čeľustného ortopéda. Využívajú výhody fixných aj snímateľných strojčekov. Keďže ich pacient nosí 22 hodín denne, tlak pôsobí skoro nepretržite ako pri fixnom aparáte.

Lekarne.sk

Onkológia na Slovensku nesmie byť obeťou krízy, upozorňujú pacienti

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Pacientske organizácie už piaty rok predkladajú autoritám zoznam konkrétnych požiadaviek a návrhov, ktoré by výrazne zlepšili liečbu a život onkologických pacientov na Slovensku. Stav v slovenskom zdravotníctve je po výpovediach lekárov a problémoch so štátnym rozpočtom nebezpečne blízko ku kolapsu, a preto zástupcovia pacientov žiadajú príslušné ministerstvá a orgány, aby zdravie pacientov postavili na prvé miesto.

Lekarne.sk

V Holandsku pokutovali rodinných lekárov za podávanie ivermektínu proti covidu

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Brusel 17. októbra (TASR) - Inšpektori holandského ministerstva zdravotníctva pokutovali 16 rodinných lekárov za to, že pacientom s koronavírusom predpisovali niektoré lieky vrátane ivermektínu, ktoré nie sú registrované na liečbu ochorenia COVID-19. Na základe správ servera DutchNews. nl o tom informuje spravodajca TASR. Podľa DutchNews.

Lekarne.sk

Prezidentka: Prísľub vlády o splnení požiadaviek LOZ by mohol upokojiť situáciu

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 17. októbra (TASR) - Formálny prísľub vlády o splnení požiadaviek lekárov by mohol uspokojiť obe strany "konfliktu". Uviedla to prezidentka SR Zuzana Čaputová po stretnutí s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO). Zhodli sa, že je potrebné najmä zlepšiť komunikáciu na oboch stranách.

Lekarne.sk

Príprava na zrelý vek

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

,,Aj my ako Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Príprava na zrelý vek. Nájdete v nej vstup od krajskej odborníčky MZ SR pre psychiatriu MUDr. Dagmar Breznoščákovej PhD., článok o tom ako živé probiotiká pomáhajú pri zápalových ochoreniach čriev, či rozhovor s Kvetkou Horváthovou o jej rituáloch pre zdravia, a ďalšie zaujímavé témy.“

Lekarne.sk

Slovensko30: Maďarič: Netreba rezignovať na investície do zdravotníctva

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 19. septembra (TASR) - Investície do zdravotníctva sú nevyhnutné pre dlhodobé nasledovanie pozitívnych svetových trendov. Je preto dôležité, aby súčasné a budúce ekonomické problémy neznamenali rezignáciu v tejto oblasti. Pre TASR to uviedol námestník generálneho riaditeľa a primár oddelenia kardiológie a angiológie Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave ...

Lekarne.sk

ÚDZS: Zdravotnú poisťovňu môžu ľudia zmeniť do konca septembra

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 8. septembra (TASR) - Na zmenu zdravotnej poisťovne majú ľudia čas do konca septembra. Poistenci si môžu vybrať medzi štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v tejto súvislosti varuje pred podvodmi s prepoisťovaním.

Lekarne.sk

Inkontinencia a imobilita: Ako sa správne starať o pacienta na lôžku?

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Máte doma imobilného pacienta? Prvým krokom k tomu, aby ste mu dopriali čo najväčší komfort je rešpektovať jeho špeciálne potreby. Na čo je dobré myslieť, aby sa stav pacienta nezhoršil v dôsledku vedľajších komplikácií?

Lekarne.sk

Aké procedúry môžete po covide absolvovať v kúpeľoch?

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Vrátiť sa po prekonaní ťažkej formy covidu-19 do bežného života, je niekedy ťažké. Ak máte pretrvávajúce problémy, možno patríte medzi tých, ktorí majú nárok na kúpeľnú liečbu. Zistite, kedy na ňu máte nárok a aké procedúry môžete absolvovať.

Lekarne.sk

KŔČOVÉ ŽILY - Varixy

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Kŕčové žily dolných končatín, označované odborne aj ako varixy dolných končatín, patria medzi najrozšírenejšie ochorenie vo vyspelých krajinách, ktoré postihuje 10-40% populácie na svete. Vznik tohto ochorenia je na základe oslabenia steny cievy, žily. Varixy vznikajú zväčša v dôsledku poškodenia žilových chlopní...

ÚVZ: Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

Bratislava 20. marca (TASR) - Osoby pozitívne testované na ochorenie COVID-19 od pondelka nemusia zostávať ...