lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekari.sk / strana 3 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Vložiť PR článok
Lekarne.sk

Zdravie: SMS správu s číslom tzv. COVID-19 passu si treba uschovať

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 29. júna (TASR) - Viacerým Slovákom prišla v posledných dňoch SMS správa s číslom COVID-19 passu. Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) ľudí vyzýva, aby si ju dôkladne uschovali. Ako centrum vysvetlilo na sociálnej sieti, ide o rovnaký COVID-19 pass, aký občanom pridelil systém už pri prvom testovaní a s ktorým im chodili výsledky antigénových či PCR testov.

Lekarne.sk

BUDEME SA LIEČIŤ KMEŇOVÝMI BUNKAMI?

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Experimentálna liečba kmeňovými bunkami je aj predmetom klinických štúdií na Slovensku. Lekári na špecializovaných pracoviskách už majú prvé skúsenosti z nekonvenčnej experimentálnej liečby a to najmä v klinických prípadoch, v ktorých tradičné metódy liečby závažných zdravotných komplikácií nepriniesli želaný efekt.

Lekarne.sk

Slováci majú vysoký cholesterol, liečbu podceňujú

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Prognóza pacientov po prepustení z nemocnice po prekonaní srdcového infarktu je na Slovensku významne horšia ako v rozvinutých krajinách EU. Jednou z kľúčových príčin je...

Lekarne.sk

Civilizačné ochorenia

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Aj my ako Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Civilizačné ochorenia, ktorá vyšla 10.6.2021. Môžete sa v nej dočítať napríklad o diabete, kardiovaskulárnych problémoch či o obezite. Takisto si viete urobiť rýchly test o astme a nájdete tu aj rozhovor s Karin Haydu.

Lekarne.sk

Deň narcisov nemôže mať pauzu

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Aj rok 2021 žiaľ pokračuje v znamení koronavírusu, svet sa však nezastavil a pozornosť je nutné venovať i ostatným oblastiam zdravotníctva. Onkologické ochorenie je jedným z tých, ktoré je v spoločnosti dlhodobo, intenzívne a nevyberá si prestávku. Preto Liga proti rakovine, ktorá pôsobí na Slovensku vyše 30 rokov, upriamuje pozornosť na fakt, že verejno – prospešná zbierka Deň narcisov nemôže mať pauzu. Napriek mnohým uvoľneniam opatrení proti šíreniu covidu sa 25. ročník musí zaobísť bez tradičných dobrovoľníkov v uliciach.

Lekarne.sk

Covid automat

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Opatrenia sú postavené na regionálnom systéme, rôzne podmienky v závislosti na stupni varovania podľa Covid Automatu. Zároveň sú stanovené všeobecné podmienky pre prevádzky bez ohľadu na farbu okresu.

Lekarne.sk

Prvá detská lekárka na Spiši stále ordinuje, je najstaršou na Slovensku

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Prvá detská lekárka na Spiši stále ordinuje a je zároveň najstaršou pediatričkou na Slovensku. Mária Slugeňová (91) z Levoče vykonáva lekársku prax už 67 rokov a v súčasnosti vyšetruje aj prapravnukov svojich prvých pacientov. Nepracuje pre peniaze, ale preto, že potrebuje rozptýlenie a kontakt s ľuďmi, informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, ktorá ...

Lekarne.sk

SVETOVÝ DEŇ SCLEROSIS MULTIPLEX

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Odborníci volajú po včasnej liečbe, ktorá by mala byť pacientom nasadená najneskôr do 2 rokov od nástupu sclerosis multiplex. Alarmujúce je, že toto ochorenie sa týka najmä mladých ľudí medzi 20. a 30. rokom života.

Lekarne.sk

MZ SR plánuje umožniť novým liekom rýchlejší vstup na trh

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 28. mája (TASR) - Proces príchodu nových liekov na trh by sa mal zrýchliť. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR pripravuje novelu zákona o rozsahu a podmienkach úhrady liekov. Nový mechanizmus by mal umožniť sprístupnenie nových, aj v zahraničí bežne využívaných liekov.

Lekarne.sk

Úloha nášho krvného obehu v oblasti podpory zdravia - online prednáška

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Srdečne Vás a Vašich známych pozývame na našu online prednášku, ktorá sa uskutoční 26. mája 2021. Prezentácia sa začína o 18:00 hodine. Vysvetlíme úlohu mikrocirkulácie ako aj to, ako poruchy krvného obehu vedú k vzniku chorobám

V dňoch 8. – 9. októbra 2021 sa v Bratislave uskutočnia 10. medzinárodné job days lekárstva a zdravia.

Na akcii sa odborným návštevníkom predstavia top nemocnice a zdravotnícke zariadenia zo Slovenska, Českej republiky, Nemecka, Rakúska a jedna nemocnica zo Švajčiarska. Job days cielia na lekárky a lekárov s atestáciou, začínajúcich lekárov, rovnako ako na študentky a študentov lekárskych fakúlt od 3. ročníka vyššie.