lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekari.sk / strana 5 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Vložiť PR článok
Lekarne.sk

NA SLOVENSKU MÁME MÁLO OPATROVATEĽOV ICH PRÁCU SI NEVÁŽIME

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Profesia „opatrovateľ“ nie je na Slovensku dostatočne docenená. Aj napriek tomu, že ide o mimoriadne náročnú prácu, spoločnosť stále nevie dostatočne oceniť jej hodnotu. Zhodli sa odborníci v diskusii pri príležitosti Svetového dňa ošetrovateľstva, ktorý si pripomíname ...

Lekarne.sk

Detoxikácia organizmu: Kedy sa do nej pustiť a ako dlhodobo udržať telo bez škodlivých látok

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Poradíme vám, ako zbaviť organizmus škodlivých látok, ktoré sa v ňom usádzajú napríklad ako dôsledok užívania liekov. Vysvetlíme aj to, kedy detoxikácia dáva zmysel a kedy sa jej, naopak, vyvarovať a okrem toho pridáme návod, ako dlhodobo udržať telo bez toxínov.

Lekarne.sk

EMA začala hodnotiť vakcínu od Pfizer/BioNTech pre 12- až 15-ročných

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Brusel/Haag 3. mája (TASR) - Európska agentúra pre lieky (EMA) v pondelok oznámila, že začala s hodnotením vakcíny proti novému koronavírusu od spoločnosti Pfizer/BioNTech pre deti vo veku od 12 do 15 rokov. Farmaceutický gigant Pfizer/BioNtech pred niekoľkými týždňami vyhlásil, že jeho vakcína je účinná aj pre deti vo veku od 12 do 15 rokov. Zároveň vyjadril presvedčenie, že s očkovaním tejto...

Lekarne.sk

Medzinárodný list 292 onkologických organizácií ECPC_Joint Letter on Covid -19 and Cancer

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Pred pandémiou sa miera úmrtnosti na niektoré typy rakoviny začala stabilizovať, alebo dokonca úspešne znižovať. Pacienti sa aktívnejšie podieľali na primárnej a sekundárnej prevencii a starostlivosti o seba, zatiaľ čo onkologické služby aj liečebné postupy sa zlepšovali.

Lekarne.sk

Co vše mohou znamenat bolesti nohou

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Každého občas bolí nohy, zejména večer po celém dni na nohou. A to nejčastěji z důvodu přetěžování či nošení nevhodné obuvi. Často tomu ani nevěnujete přílišnou pozornost.

Lekarne.sk

Zdravie: ZP vlani schválili takmer 140 mil. pomôcok za vyše 190 mil. eur

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 6. apríla (TASR) – Zdravotné poisťovne (ZP) vlani schválili takmer 140 miliónov zdravotníckych pomôcok za viac ako 190 miliónov eur. Z informácií, ktoré poskytli TASR, vyplýva, že najčastejšie išlo o zdravotnícke pomôcky pre poistencov trpiacich inkontinenciou. Medzi najnákladnejšie patrili individuálne vyhotovované ortopedicko-protetické pomôcky.

Lekarne.sk

Chronické ochorenia

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

„Aj my, Lekari.sk, sme sa zapojili do kampane publikovanej spoločnosťou Mediaplanet na téma Chronické ochorenia, ktorá vyšla 25.3.2021. Môžete sa v nej dočítať o ochoreniach srdca, osteoporóze, hyperurikémii, diabetickej polyneuropatii či pľúcnej fibróze.

Lekarne.sk

Ústna dutina a trávenie

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Aj my ako Lekari.sk sme sa zapojili do kampane Ústna dutina a trávenie ktorá vyšla 18.3.2021...

Lekarne.sk

Syndróm karpálneho tunela: Nová civilizačná choroba?

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Po náročnom dni sa tešíte do postele na výdatný spánok, ktorý obnoví sily. Ale beda, po chvíli sa zobudíte na nepríjemné pocity v ruke, ako je tŕpnutie prstov a bolesť, a na spánok môžete rovno zabudnúť. O slovo sa prihlásil karpálny tunel.

Lekarne.sk

Nové možnosti zobrazovania pomocou umelej inteligencie IcoBrain

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Pracoviská Pro Diagnostic Group začali v spolupráci s renomovanou belgickou spoločnosťou IcoMetrix ako prvé na Slovensku využívať inovatívny prístup, ktorý vedie k zvýšenej presnosti posudzovania MR vyšetrenia mozgu, k úspore času a v neposlednom rade k zlepšeniu starostlivosti o pacienta...

3 kroky k riešeniu krvácania ďasien

Problém, ktorý sužuje až 80% ľudí. Pasta po vypľutí do umývadla má ružovú farbu, ďasná občas bolia a čistenie nie je vždy príjemné. Počiatočný stav zápalu ďasien odhalíte ľahko. Dá sa tento problém riešiť a ako?