lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Zaujímavosti zo zdravotníctva - Lekari.sk / strana 7 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Vložiť PR článok
Lekarne.sk

J. Mikas: V školských kolektívoch sa odporúča časté vetranie i dezinfekcia

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 12. decembra (TASR) - V školských a pracovných kolektívoch by sa malo počas chrípkovej sezóny často vetrať, dbať na hygienu rúk a dezinfekciu plôch, ktorých sa ľudia často dotýkajú. Odporúča to hlavný hygienik SR Ján Mikas. Jeho vyjadrenie k priebehu chrípkovej sezóny za 49. týždeň 2022 zverejnil Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na webe.

Lekarne.sk

Radíme: Rakovina prostaty postihuje až 60 percent mužov nad 65 rokov

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Handlová 5. decembra (TASR) - Rakovina prostaty postihuje až 60 percent mužov nad 65 rokov. Ochorenie začína nenápadne, no v 90 percentách prípadov je liečiteľné, ak je odhalené včas. Dôležitá je preto prevencia v podobe prehliadky u urológa.

Lekarne.sk

WHO: Čoraz viac ľudí v Európe žije s HIV bez toho, aby bolo diagnostikovaných

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Kodaň 30. novembra (TASR) - Čoraz viac ľudí v Európe žije s HIV bez toho, aby bolo diagnostikovaných, uviedli v stredu v novej správe Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a zdravotnícka agentúra Európskej únie (ECDC). S vírusom, ktorý spôsobuje chorobu AIDS, sa pritom stále spája hanba. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry DPA.

Lekarne.sk

Nechodiť k urológovi je ako hrať hokej bez suspenzora, odkazuje Laco Nagy v novej Movember kampani

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Počas novembra každoročne prebieha celosvetová kampaň Movember, ktorá vyzýva mužov na preventívne urologické prehliadky. Už piaty rok po sebe sa Slovenská urologická spoločnosť s Ligou proti rakovine

Lekarne.sk

Lengvarský: Čakáme na odpoveď LOZ k memorandu,ak to bude možné,zmeny zapracujeme

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Bratislava 8. novembra (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR čaká na odpoveď Lekárskeho odborového združenia (LOZ) k návrhu memoranda. "Pokiaľ tam bude odpoveď, ktorú vieme zapracovať, tak zapracujeme," uviedol šéf rezortu Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Ubezpečil, že na strane vlády je vôľa nájsť riešenia, tiež že viaceré z požiadaviek lekárskych odborárov už splnené boli.

Lekarne.sk

KONTROLUJ SA!

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Liga proti rakovine pripravila v rámci Týždňa LPR súhrnné informácie k samovyšetreniu prsníkov a semenníkov. Je to totiž rýchla a BEZPLATNÁ možnosť ako predísť pokročilej rakovine. Viac o prevencii jedného z najrozšírenejších ochorení na Slovensku a nové videá k samovyšetreniu nájdete na: https://www.lpr.sk/samovysetrenie-a-prevencia/?

Lekarne.sk

NEVIDITEĽNÝ ZUBNÝ STROJČEK ZLEPŠUJE KVALITU ŽIVOTA

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Zubný strojček Invisalign šetrí čas, trojnásobne znižuje počet návštev v ambulancii, neobmedzuje pacientov v osobnom živote a častejšie sa usmievajú.

Lekarne.sk

DOSPIEVAJÚCI PACIENT

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Takmer neviditeľné (alebo transparentné) dlahové aparáty, tzv. alignery, sú dôležitou súčasťou ambulancie čeľustného ortopéda. Využívajú výhody fixných aj snímateľných strojčekov. Keďže ich pacient nosí 22 hodín denne, tlak pôsobí skoro nepretržite ako pri fixnom aparáte.

Lekarne.sk

Onkológia na Slovensku nesmie byť obeťou krízy, upozorňujú pacienti

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Pacientske organizácie už piaty rok predkladajú autoritám zoznam konkrétnych požiadaviek a návrhov, ktoré by výrazne zlepšili liečbu a život onkologických pacientov na Slovensku. Stav v slovenskom zdravotníctve je po výpovediach lekárov a problémoch so štátnym rozpočtom nebezpečne blízko ku kolapsu, a preto zástupcovia pacientov žiadajú príslušné ministerstvá a orgány, aby zdravie pacientov postavili na prvé miesto.

Lekarne.sk

V Holandsku pokutovali rodinných lekárov za podávanie ivermektínu proti covidu

authorLekari.sk categoryZaujímavosti

Brusel 17. októbra (TASR) - Inšpektori holandského ministerstva zdravotníctva pokutovali 16 rodinných lekárov za to, že pacientom s koronavírusom predpisovali niektoré lieky vrátane ivermektínu, ktoré nie sú registrované na liečbu ochorenia COVID-19. Na základe správ servera DutchNews. nl o tom informuje spravodajca TASR. Podľa DutchNews.

Lekári a pacientske organizácie dovoz liekov na predpis až domov oceňujú

Služba doručovania liekov na predpis pacientom až domov funguje vo viacerých európskych krajinách už roky. Na Slovensku je pacientom k dispozícii druhý rok, no aj tak získala nielen pozornosť pacientov, pacientskych združení či lekárov...