lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 10700 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Francúzsko: Za črevnou nákazou semienka klíčkov z Veľkej Británie

Paríž 25. júna (TASR) - Semienka klíčkov, ktoré spôsobili viacero črevných ochorení bakteriálneho pôvodu vo Francúzsku, pochádzajú podľa informácií francúzskych vládnych zdrojov z Veľkej Británie. V okolí juhofrancúzskeho Bordeaux sa v uplynulých dňoch u najmenej desiatich pacientov prejavili zdravotné ťažkosti, silne pripomínajúce symptómy nebezpečnej črevnej nákazy známej z uplynulých ...

Lekarne.sk

ÚDZS: Štátna VšZP vykázala ku koncu júna zisk 4,8 milióna eur

Bratislava 16. augusta (TASR) - Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) už podľa predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) Jána Gajdoša hospodári vyrovnane. Poukázal, že vlani pritom priemerne vykazovala stratu asi 10 miliónov eur mesačne. VšZP dosiahla ku koncu júna zisk vo výške 4,8 milióna eur.

Lekarne.sk

MONITOR: Mladíka z Košíc nakazili vírusom HIV pri operácii

Bratislava 1. októbra (TASR) - Slovensko má prvý potvrdený prípad pacienta, ktorý sa nakazil vírusom HIV pri operácii z krvnej transfúzie. Vo svojich hlavných správach túto informáciu odvysielala televízia Markíza. Obeťou sa stal mladík z Košíc.

Lekarne.sk

P. FREŠO: Dosiaľ neevidujeme žiadnu výpoveď lekárov kvôli protestu LOZ

Bratislava 7. novembra (TASR) – V zariadeniach poskytujúcich zdravotnícku starostlivosť pod gesciou Bratislavského samosprávneho kraja neevidujú žiadnu výpoveď lekárov, ktorá by sa viazala na protestnú akciu Lekárskeho odborového združenia. Pre TASR to dnes uviedol riaditeľ odboru a lekár BSK Valerián Potičný. Všetky tieto zariadenia majú svojím spôsobom privátny charakter.

Lekarne.sk

B.BYSTRICA:Dodatky podpísalo 62 lekárov Rooseveltovej nemocnice, dvaja v detskej

Banská Bystrica 28. novembra (TASR) - V banskobystrickej Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta podpísalo dodatky k pracovnej zmluve len 62 lekárov z celkového počtu, uviedol TASR riaditeľ Rooseveltovej nemocnice Michal Bucek. "Minimálny počet lekárov stiahlo súčasne výpoveď, cca desať," skonštatoval. Pomerne veľa lekárov sa pritom podľa jeho ďalších slov nevyjadrilo a ...

ÚVZ: Búrky môžu pacientom s kardiovaskulárnym ochorením spôsobiť aj kolaps

Bratislava 9. júna (TASR) - Búrky môžu pacientom s kardiovaskulárnym ochorením spôsobiť búšenie srdca, dýchavičnosť, ...