lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 9517 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Ázijské deti zaznamenali masívny nárast krátkozrakosti (štúdia)

Londýn 4. mája (TASR) - Do 90 percent detí z veľkých ázijských miest, ktoré vychádzajú zo školy, trpí krátkozrakosťou odborne nazývanou myopia. Informovala dnes BBC. Citovala vedeckú štúdiu v časopise Lancet, podľa ktorej každému piatemu zo študentov hrozí vážne poškodenie zraku až slepota.

Lekarne.sk

MZ SR: Od októbra pribudne na Slovensku 107 nových liekov

Bratislava 18. júna (TASR) - Od októbra má byť na slovenskom trhu 5.209 liekov, pričom v ich kategorizačnom zozname pribudne 107 nových liekov. "Predpokladaná úspora finančných prostriedkov v období od 1. októbra 2012 do 1. októbra 2013 predstavuje 60 miliónov eur," informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Čižmáriková. Poukázala na to, že ministerstvo presadzuje v rámci ...

Lekarne.sk

BANSKÁ BYSTRICA: Výskyt chrípkových ochorení v kraji vzrástol

Banská Bystrica 20. júla (TASR) - Hoci epidemiológovia už neočakávali vzostup chorobnosti na chrípkové ochorenia, predsa bol tento týždeň v Banskobystrickom kraji v znamení ich zvýšeného výskytu, priblížila TASR hovorkyňa banskobystrického Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Mária Tolnayová. Oproti 28. kalendárnemu týždňu vzrástol výskyt chrípky a jej podobných ochorení (CHPO) o ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Kampaň o srdcových témach MOST vyvrcholí 28. septembra

Bratislava 6. septembra (TASR) – Šiesty ročník kampane MOST Mesiac o srdcových témach tento rok vyvrcholí v predvečer Dňa srdca, ktorého dátum určila Svetová federácia srdca na 29. september. Už asi dva týždne pred týmto termínom budú v médiách prebiehať spoty o srdcových témach. Keďže Deň srdca pripadá tento rok na sobotu, na Slovensku sa bude konať o deň skôr, teda v piatok 28. septembra.

Lekarne.sk

Poľskí zdravotníci protestujú proti plánovaným zmenám v zdravotníctve

Varšava 5. októbra (TASR) - Tisíce zdravotných sestier a sanitárov sa vydali dnes na protestný pochod v poľskej Varšave. Požadujú vyššie platy a namietajú proti plánom vlády privatizovať časti štátneho systému zdravotnej starostlivosti. Tímy sanitárov, zdravotné sestry a pôrodné asistentky z celého Poľska kráčali ulicami hlavného mesta s transparentmi odborových organizácií smerom k úradu ...

ÚDZS: Zdravotnú poisťovňu môžu ľudia zmeniť do konca septembra

Bratislava 8. septembra (TASR) - Na zmenu zdravotnej poisťovne majú ľudia čas do konca septembra. Poistenci si môžu vybrať medzi štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v tejto súvislosti varuje pred podvodmi s prepoisťovaním.