lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 9519 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

I. UHLIARIK: Slovenské nemocnice potrebujú redukciu

Bratislava 31. mája (TASR) - Sektor zdravotníctva je podľa šéfa rezortu Ivana Uhliarika (KDH) najmenej zreformovanou oblasťou na Slovensku. Ako poukázal na dnešnom diskusnom fóre Hospodárskych novín, v zdravotníctve nefungujú základné pravidlá racionálneho hospodárenia, absentujú reálne ceny a úhrady za poskytovanie zdravotnej starostlivosti, prevažuje kvantita nad kvalitou a v SR je minimálna ...

Lekarne.sk

LOZ: Rušenie lôžok je šetrenie na úkor pacienta

Bratislava 22. júna (TASR) - Avizované rušenie lôžok a nemocničných oddelení je šetrenie na úkor pacienta. Na dnešnej tlačovej konferencii tento názor prezentovalo Lekárske odborové združenie (LOZ). Väčšia časť oddelení, ktoré sa majú od júla tohto roka rušiť, na Slovensku podľa Romana Procházku z LOZ práve chýba.

Lekarne.sk

SLOVENSKÝ RAJ: Horská záchranná služba zasahovala pri uštipnutí včelami

Slovenský raj 8. augusta (TASR) - Horská záchranná služba (HZS) dnes v podvečerných hodinách zasahovala pri nebezpečnom uštipnutí včelami v Zejmarskej rokline smerom na Geravy. Napadnutej turistke bola na mieste poskytnutá neodkladná zdravotná starostlivosť. TASR dnes o tom informovalo operačné stredisko Horskej záchrannej služby.

Lekarne.sk

KOŠICE: V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura dalo výpovede 30 percent lekárov

Košice 29. septembra (TASR) - V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach doručili dnes výpovede od 234 lekárov. "Predstavuje to zhruba 30 percent z celkového počtu 783," informovala dnes TASR hovorkyňa UNLP Jaroslava Oravcová. Dňom doručenia právoplatných výpovedí podľa nej začína plynúť výpovedná lehota, ktorá je rôzna - od jedného do dvoch mesiacov.

Lekarne.sk

SNS: Problémy s ošetrením v nemocnici nastanú už v polovici novembra

Bratislava 3. novembra (TASR) - Nedostatok lekárov a zdravotníckeho personálu môže spôsobiť problémy pri zabezpečení zdravotnej starostlivosti už v polovici novembra tohto roku a nie až od 1. decembra, keď niekoľkým tisíckam lekárov končí výpovedná lehota. Na dnešnej tlačovej konferencii na to upozornil poslanec za SNS Štefan Zelník. "Je pre mňa nepochopiteľné, ako môže minister zdravotníctva ...

KŔČOVÉ ŽILY - Varixy

Kŕčové žily dolných končatín, označované odborne aj ako varixy dolných končatín, patria medzi najrozšírenejšie ochorenie vo vyspelých krajinách, ktoré postihuje 10-40% populácie na svete. Vznik tohto ochorenia je na základe oslabenia steny cievy, žily. Varixy vznikajú zväčša v dôsledku poškodenia žilových chlopní...