lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 9518 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

HUMENNÉ: Opravu detskej polikliniky naštartuje mesto zatiaľ z vlastného rozpočtu

Humenné 4. augusta (TASR) - Objekt humenskej Detskej polikliniky na Štefánikovej ulici prejde v nasledujúcich mesiacoch rekonštrukciou za vyše 210. 000 eur. Keďže ide o mestský majetok, všetky náklady projektu bude financovať samospráva z vlastných prostriedkov, konkrétne z rezervného fondu mesta.

Lekarne.sk

KRUPINA: Starostovia žiadajú kompetentných o stanovisko k financovaniu LSPP

Krupina 27. septembra (TASR) - Záruku zachovania lekárskej služby prvej pomoci (LSPP) a zaujatie stanoviska k jej financovaniu žiadajú od kompetentných primátori miest a starostovia obcí – účastníci zmluvy o založení Spoločného obecného úradu, spoločnej obecnej úradovne so sídlom v Krupine. Reagujú tak na voľne šírené informácie po zdravotníckych zariadeniach, že LSPP v Krupine už nebude. Ako ...

Lekarne.sk

B.BYSTRICA: Minimálne deväť lekárov FNsP podá výpoveď aj k 1. novembru

Banská Bystrica 29. októbra (TASR) - Minimálne deväť lekárov banskobystrickej Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta podáva výpoveď aj k 1. novembru, uviedol TASR v piatok (28.10.) predseda lekárskych odborov v Banskej Bystrici Jozef Baláž. Pripomenul, že k 1. októbru podalo v nemocnici výpoveď v prvej vlne výpovedí 192 lekárov. "Máme informácie o 14 lekároch, ktorí výpoveď...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Minister zdravotníctva podľa lekárnikov zlyhal a mal by odísť

Bratislava 26. novembra (TASR) – Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik podľa Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) zlyhal a mal by odísť. Dôvodom je podľa lekárnikov najmä zmätočný zákon o liekoch, ktorý SLeK navrhuje čo najskôr novelizovať. Zákon pritom nadobúda účinnosť od 1. decembra tohto roka.

Lekarne.sk

Otvorený list predsedníčky vlády SR Ivety Radičovej lekárom

Otvorený list predsedníčky vlády SR Ivety Radičovej lekárom Vážené panie doktorky, vážení páni doktori, dovoľte mi v týchto napätých chvíľach obrátiť sa k vám, čo ste ostali v nemocniciach pri lôžkach vašich pacientov, a napriek všetkému, čo dnes prežívame, usilujete sa prinavrátiť im zdravie. Svojím postojom dokazujete, že slová z Hippokratovej prísahy sú pre vás tým najdôležitejším vo vašej ...

ÚDZS: Zdravotnú poisťovňu môžu ľudia zmeniť do konca septembra

Bratislava 8. septembra (TASR) - Na zmenu zdravotnej poisťovne majú ľudia čas do konca septembra. Poistenci si môžu vybrať medzi štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v tejto súvislosti varuje pred podvodmi s prepoisťovaním.