lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 9518 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Lekárske odbory rokovali s premiérkou, výpovede zatiaľ nesťahujú

Bratislava 8. novembra (TASR) - Lekári, ktorí sa hromadnými výpoveďami snažia dosiahnuť naplnenie svojich požiadaviek, ich sťahovanie neplánujú ani po dnešnom vyše trojhodinovom rokovaní s premiérkou Ivetou Radičovou. "My sme dnes nerokovali o téme sťahovania alebo nesťahovania výpovedí, pretože sme mali prvé rokovanie a vrátime sa za okrúhly stôl. Tá ochota tu je a sme otvorení ďalšiemu ...

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Krajskú nemocnicu v Zlíne zatiaľ nikto o pomoc nepožiadal

Zlín 29. novembra (TASR) – V súvislosti s krízovým stavom v slovenskom zdravotníctve doteraz neoslovilo so žiadosťou o pomoc Krajskú nemocnicu Tomáša Baťu v Zlíne žiadne slovenské zdravotnícke zariadenie. TASR o tom dnes informovala tlačová hovorkyňa nemocnice Karla Havlíková. "Ak by sa tak stalo, snažili by sme sa svojim slovenským susedom pomôcť.

Lekarne.sk

ŽILINA: Lekári vo FNsP podpíšu zmluvy v stredu a rovno nastúpia do práce

Žilina 6. decembra (TASR) – Vyše 90 lekárov, ktorí k 1. decembru odišli z Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline, podpíše nové pracovné zmluvy v stredu 7. decembra a rovno nastúpia do práce. Pre TASR to uviedol predseda LOZ v žilinskej FNsP Peter Blaško. Nemocnica pracovala podľa námestníka riaditeľa FNsP v Žiline Rastislava Johanesa v štandardnom režime už dnes.

Lekarne.sk

ZVOLEN: Nemocnicu ocenili, výrazne zlepšila hygienu a epidemiologický režim

Zvolen 12. januára (TASR) - Spoločnosť prevencie nemocničných nákaz (SPNN) odovzdala dnes Nemocnici Zvolen Výročnú cenu za rok 2011. Cenu získalo toto zdravotnícke zariadenie ako výraz ocenenia dosiahnutého pokroku a efektívnej snahy o zlepšenie situácie. Ako sa píše v tlačovej správe, ktorú SPNN zaslala TASR, Nemocnica Zvolen preukázala, že aj v dnešnej dobe, kedy sa akcentujú vo všetkých ...

Lekarne.sk

ŽILINA: ŽSK sa pripája k vyhláseniu ANS o kolapse zdravotníctva (rozšírená)

Žilina 29. februára (TASR) - Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) sa pripája k aktuálnemu vyhláseniu Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) o blížiacom sa kolapse slovenského zdravotníctva. Za tento stav nesie nielen politickú, ale aj odbornú zodpovednosť minister zdravotníctva Ivan Uhliarik (KDH). Uvádza sa to v dnešnom vyhlásení ŽSK.

MZ od mája neprepláca covidové príplatky, išlo na ne takmer 88 miliónov eur

Bratislava 9. mája (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR neprepláca od 1. mája nemocniciam príplatky pre zdravotníkov za starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19. Pre TASR to potvrdil komunikačný odbor rezortu. Na infekčné príplatky sa podľa neho doposiaľ uvoľnilo 87,928 milióna eur. "Ak ide o sedemeurový príplatok, je na rozhodnutí zdravotníckeho zariadenia, či bude tento ...