lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 9520 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

Záborská: EÚ by mohla dostávať Nobelovu cenu za mier každý rok

Bratislava 12. októbra (TASR) - Podľa slovenskej europoslankyne Anny Záborskej by Európska únia mohla dostávať cenu za mier každý rok. Uviedla to v reakcii na dnešné oznámenie komisie nórskeho parlamentu, že Nobelovu cenu za mier dostane EÚ. "Je to ako keď človeku, ktorý je smutný, lebo má ťažké obdobie v práci, niekto poklepe po pleci a povie - pozri sa okolo seba, si zdravý, máš čo jesť, máš ...

Lekarne.sk

KOŠICE: Lekári a sestry protestovali proti „chorému" zdravotnému systému

Košice 20. novembra (TASR) – Desiatky lekárov a zdravotných sestier vyjadrili dnes na krátkom zhromaždení v areáli košickej Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) protest proti zlej situácii v slovenskom zdravotníctve. Pripojili sa tak k spoločnej akcii lekárskych odborov v krajinách Vyšehradskej štvorky. Pod heslom "Chorý zdravotný systém ohrozuje každého" sa v symbolickom čase päť minút ...

Lekarne.sk

KOŠICE: Prvé dieťa v meste v roku 2013 prišlo na svet o polnoci (2)

Košice 1. januára (TASR) - Ako prvé dieťa v Košiciach v novom roku 2013 prišiel na svet chlapček Marko v súkromnej Nemocnici Košice - Šaca. "Narodil sa presne o polnoci, išlo o spontánny pôrod," uviedla dnes pre TASR službukonajúca lekárka novorodeneckého oddelenia Iveta Kostelníková. Chlapček váži 4300 gramov a meria 53 centimetrov.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Slováci v roku 2011 podstúpili v nemocniciach vyše 270.000 operácií

Bratislava 9. februára (TASR) - Slováci v roku 2011 podstúpili v nemocniciach 274. 008 operácií. Najvyšší počet pacientov operovaných v chirurgických posteľových oddeleniach Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) zaznamenalo v Bratislavskom (45.041) a Košickom (42.688) kraji.

Lekarne.sk

NR SR: Povolené hodnoty kadmia v hračkách sa znížia

Bratislava 19. marca (TASR) – Bezpečnostné požiadavky na chemické vlastnosti hračiek sa upravia. Znížia sa povolené hodnoty kadmia v nich. Vyplýva to z novely zákona o bezpečnosti hračiek, ktorú dnes poslanci Národnej rady (NR) SR poslali do druhého čítania.

MZ od mája neprepláca covidové príplatky, išlo na ne takmer 88 miliónov eur

Bratislava 9. mája (TASR) - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR neprepláca od 1. mája nemocniciam príplatky pre zdravotníkov za starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19. Pre TASR to potvrdil komunikačný odbor rezortu. Na infekčné príplatky sa podľa neho doposiaľ uvoľnilo 87,928 milióna eur. "Ak ide o sedemeurový príplatok, je na rozhodnutí zdravotníckeho zariadenia, či bude tento ...