lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 9522 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ÚVZ SR: Chrípka potrápila vyše 12.000 Slovákov

Bratislava 25. januára (TASR) - Počas uplynulého týždňa nahlásili lekári ako chrípku a jej podobné ochorenia 12.551 ochorení, čo predstavuje 15,2 percenta z celkového počtu hlásených akútnych respiračných ochorení (ARO). V porovnaní s predchádzajúcim týždňom došlo k vzostupu chorobnosti o 49,7 percenta. Najvyššia chorobnosť sa zaznamenala v Trnavskom kraji, najnižšia v Košickom kraji.

Lekarne.sk

PRIESKUM: Pri nákupe potravín Slovákov najviac zaujíma cenovka

Bratislava 4. marca (TASR) - Etikety na potravinách študuje iba pätina z kupujúcich. Často ide o vysokoškolsky vzdelaných ľudí, najčastejšie vo veku 45–54 rokov. Naopak, až štyria z desiatich Slovákov etikety na potravinách nesledujú nikdy.

Lekarne.sk

KOŠICE: Začala sa medzinárodná konferencia o princípoch v zdravotníctve

Košice 11. apríla (TASR) - Aké princípy vládnu zdravotníctvu je názov medzinárodnej konferencie, ktorá sa dnes a v piatok (12.4.) koná v košickom klube Veritas. Organizátorom konferencie je mimovládna organizácia Komora pre medicínske právo – MEDIUS, ktorá sa prostredníctvom vzdelávacích a poradenských aktivít zameriava na vytváranie vhodného prostredia pre zdravý vzťah medzi pacientom a ...

Lekarne.sk

Zdravotníci naďalej upozorňujú na kriminalizáciu, sestry hovoria o otrokárstve

Bratislava 20. mája (TASR) - Sestry a pôrodné asistentky vnímajú legislatívne návrhy, ktoré by priniesli tresty pre tých zdravotníkov, ktorí by v čase krízovej situácie nenastúpili do práce, ako odkaz, že majú byť ticho a pracovať. Poslancov, ktorí sa novelou Trestného zákona a poslaneckým pozmeňujúcim návrhom k nej zaoberajú na aktuálnej schôdzi, vyzvali, aby takéto zmeny odmietli. Návrh je ...

Lekarne.sk

POPRAD: Prezidentkou komory sestier a pôrodných asistentiek je Iveta Lazorová

Poprad 22. júna (TASR) – Funkciu prezidentky Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) bude počas najbližších štyroch rokov zastávať Iveta Lazorová. Rozhodli o tom delegáti na dnešnom sneme komory, ktorý sa konal v Poprade. "Na sneme sa zúčastnilo 204 delegátov z celého Slovenska.

WHO: Čoraz viac ľudí v Európe žije s HIV bez toho, aby bolo diagnostikovaných

Kodaň 30. novembra (TASR) - Čoraz viac ľudí v Európe žije s HIV bez toho, aby bolo diagnostikovaných, uviedli v stredu v novej správe Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a zdravotnícka agentúra Európskej únie (ECDC). S vírusom, ktorý spôsobuje chorobu AIDS, sa pritom stále spája hanba. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry DPA.