lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 9521 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

LOZ: Lekári zverejnili memorandum, rozdiely oproti vládnemu sú najmä v platoch

Bratislava 27. novembra (TASR) - Lekárski odborári zverejnili návrh svojho memoranda, ktorým by podľa nich vláda mala reflektovať ich požiadavky. Ako vyplýva z porovnania oboch materiálov, je medzi nimi vyše desať väčšinou technických rozdielov. Najväčšie rozpory sú v riešení platov lekárov.

Lekarne.sk

ZDRAVIE:LOZ vyzýva lekárov,aby nepodpisovali zmluvy,pokiaľ ich neuvidí právnik-2

Bratislava 3. decembra (TASR) - Lekárske odborové združenie (LOZ) krátko po podpise memoranda s vládou, ktoré má reagovať na ich požiadavky, prostredníctvom svojho webu vyzvalo lekárov, aby zatiaľ nepodpisovali žiadnu pracovnú zmluvu. Tú má najprv skontrolovať právnik a overiť, či je v súlade s dosiahnutou dohodou. "Stále platí jeden za všetkých a všetci za jedného.

Lekarne.sk

PREŠOV: Ako prvý sa v roku 2012 narodil Samuel

Prešov 1. januára (TASR) - Prvým dieťaťom narodeným v roku 2012 v prešovskej Fakultnej nemocnici J. A. Reimana je Samuel. Na svet prišiel o 9.40 h cisárskym rezom. "Narodil sa 29-ročnej Prešovčanke.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Najvyššiu chorobnosť na čierny kašeľ má Bratislava IV

Bratislava 17. februára (TASR) - Šesť okresov Bratislavského kraja hlásilo v minulom týždni ochorenia na čierny kašeľ. Najvyššia chorobnosť je v okrese Bratislava IV (8,24/100. 000 obyvateľov).

Lekarne.sk

TRENČÍN: Podľa predsedu TSK hrozí nemocniciam v kraji po zvýšení platov kolaps

Trenčín 29. marca (TASR) – Nemocniciam v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) hrozí v súvislosti s uplatnením zákona o platoch zdravotníckych pracovníkov kolaps. Pre TASR to dnes povedal predseda TSK Pavol Sedláček. "Kraj bude potrebovať na zvýšenie platov lekárov a zdravotných sestier v troch nemocniciach v Považskej Bystrici, Bojniciach a v Myjave takmer šesť ...

ÚDZS: Zdravotnú poisťovňu môžu ľudia zmeniť do konca septembra

Bratislava 8. septembra (TASR) - Na zmenu zdravotnej poisťovne majú ľudia čas do konca septembra. Poistenci si môžu vybrať medzi štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v tejto súvislosti varuje pred podvodmi s prepoisťovaním.