lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Denné správy, Lekárske články a zaujímavosti - Lekari.sk / strana 10173 Pravidelne aktualizované lekárske spravodajstvo zo Slovenska a zahraničia.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Dnes sa vo Vysokých Tatrách začína Slovenský vakcinologický kongres

Bratislava/Vysoké Tatry 17. januára (TASR) - Lekári a iní odborníci, ktorí sa venujú očkovaniu a prevencii infekčných chorôb, sa stretnú po štvrtý raz na Slovenskom vakcinologickom kongrese vo Vysokých Tatrách v dňoch 17.-19. januára. V jednotlivých blokoch odznie počas troch dní 50 príspevkov, ktoré sa budú týkať očkovania nielen ako lekárskeho preventívneho výkonu a mnohých odborných aspektov...

Lekarne.sk

ÚVZ SR: Počas uplynulého týždňa pribudlo 20 prípadov tzv. prasacej chrípky

Bratislava 22. februára (TASR) - V uplynulom týždni Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) zaznamenal 20 nových prípadov tzv. prasacej chrípky. Od začiatku chrípkovej sezóny 2012/2013 bolo vo virologických laboratóriách úradov verejného zdravotníctva celkovo vyšetrených 1740 vzoriek biologického materiálu.

Lekarne.sk

ZDRAVIE: Pojazdná ambulancia vyšetrí záujemcom žily

Bratislava 31. marca (TASR) - Počas apríla vyrazí po slovenských mestách pojazdná ambulancia s praktickým lekárom a angiológom, ktorí záujemcom vyšetria nohy a poskytnú odborné konzultácie. Cieľom projektu "Počúvaj svoje nohy, kým nie je neskoro", je zachytiť chronické žilové ochorenie v počiatočných štádiách. Ambulancia navštívi celkovo 25 miest.

Lekarne.sk

Ocenených dobrovoľníkov SČK prijala v Prezidentskom paláci prvá dáma SR

Bratislava 7. mája (TASR) – Ocenených dobrovoľníkov Slovenského Červeného kríža (SČK) mal dnes popoludní prijať vo svojom bratislavskom sídle prezident SR Ivan Gašparovič. Tradičné slávnostné stretnutie sa tentoraz uskutočnilo bez jeho prítomnosti. "Pán prezident dnes dopoludnia prijal hasičov a pre bolesti v chrbte musel ísť na ošetrenie," ospravedlnil neprítomnosť najvyššieho ústavného ...

Lekarne.sk

B. BYSTRICA: Krv prišli darovať aj ľudia, ktorí ju v minulosti tiež potrebovali

Banská Bystrica 14. júna (TASR) - Darovať krv prišli dnes Banskobystričania do priestorov Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) na hlavnom námestí, v rámci 8. ročníka Kvapky krvi predsedu BBSK, aj do banskobystrického odberového pracoviska Národnej transfúznej služby (NTS) SR v rámci Dňa otvorených dverí (DOD). Podujatia sa konali pri príležitosti dnešného Svetového dňa darcov krvi, ...

Aké procedúry môžete po covide absolvovať v kúpeľoch?

Vrátiť sa po prekonaní ťažkej formy covidu-19 do bežného života, je niekedy ťažké. Ak máte pretrvávajúce problémy, možno patríte medzi tých, ktorí majú nárok na kúpeľnú liečbu. Zistite, kedy na ňu máte nárok a aké procedúry môžete absolvovať.