lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Kúpele Lúčky, 034 82 Lúčky

Popis

Kúpele Lúčky patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Ležia v horskej doline pod úbočím Choča na rozhraní Oravy a Liptova, 14 km od Ružomberka. Od roku 1950 sa špecializovali len na liečbu ženských ochorení ale v roku 2005 sa znovu vrátili aj k liečbe pohybového ústrojenstva. Voda v Lúčkach má vysoký obsah vápnika a je vhodná na prevenciu a liečbu osteoporózy. V roku 2008 pribudla k dovtedy liečeným indikáciám aj liečba nervových chorôb a chorôb z povolania.

Máme aj výborný Wellness program. Disponujeme vnútorným bazénom s termálnou minerálnou vodou s teplotou 32 °C, od augusta 2008 je klientom k dispozícii v rámci nového AQUA – VITAL PARKu vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody 28 °C – 33 °C s rozličnými vodnými atrakciami – vzduchové sedadlá, vodopád, protiprúd, vzduchové lehátka, vodný chrlič, hydromasážne trysky, vodná čaša, podhladinové osvetlenie. Taktiež je otvorený vonkajší sedací bazén s minerálnou vodou s teplotou 38 °C. Všetky bazény sú otvorené celoročne. Súčasťou AQUA – VITAL PARKu je aj nový saunový svet, kde si klienti môžu vybrať z viacerých možností (fínska sauna, mentolová sauna, Kneippov kúpeľ, Rímsky kúpeľ, tepidárium). Pre klientov je k dispozícii aj Snack Bar so širokou ponukou a la carte. Pre kúpele je veľmi dôležitá hygiena a preto sú bazény denne dezinfikované napúšťané čistou minerálnou vodou.

Kúpele sú vhodné pre všetky vekové kategórie, ponúkajú rôzne druhy pobytov – liečebné, liečebno-preventívne, víkendové, seniorské, programové pre ženy a pre mužov, turistické, pobyty zamerané na liečbu osteoporózy, lyžiarske, redukčné, silvestrovské, veľkonočné. Klienti sa môžu ubytovať v ubytovacích zariadeniach rozličných kategórií, od apartmánov v Liečebnom dome Choč, izieb *** a ** kategórie v Liečebnom dome Choč, v Penziónoch až po izby turistickej kategórie v liečebnom dome Liptov.
Kúpele sa snažia neustálym investovaním finančných prostriedkov prispieť k zvýšeniu kvality svojich služieb a tak ku spokojnosti zákazníkov. Od 15.7.2009 je v prevádzke nový Dependance Maja**, kde pribudlo ku kapacite kúpeľov ďalších 38 lôžok. Ďalej je v pláne zmena fasády hlavnej budovy Choč, vybudovanie parkoviska a parkových plôch a ďalšie investície.

Adresa a kontakt kúpeľov

, 034 82 Lúčky
Telefón: +421 44 43 75 111
Telefón: +421 44 43 92 828
Web: www.kupele-lucky.sk
E-mail: kupele-lucky@kupele-lucky.sk

Príbuzné, ale zároveň, tak veľmi odlišné. Aké je to pracovať na OAPIM či urgentnom príjme Nemocnice Bory?

Nemocnica Bory je najmodernejšia nemocnica na Slovensku. Okrem atraktívneho pracovného prostredia ponúka, špičkové vybavenie a modernú medicínsku techniku. V septembri tohto roku otvorila aj urgentný príjem, ktorý vedie klinický líder Roman Škulec. Zároveň ...