lekari.sk je mediálne zdravotníctvo a informácie si tu nájde lekár, lekáreň, psychológ, farmaceut, očná optika, medik, zdravotná sestra, nemocnica ... ale i pacient.


Kúpele Lúčky, 034 82 Lúčky

Popis

Kúpele Lúčky patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Ležia v horskej doline pod úbočím Choča na rozhraní Oravy a Liptova, 14 km od Ružomberka. Od roku 1950 sa špecializovali len na liečbu ženských ochorení ale v roku 2005 sa znovu vrátili aj k liečbe pohybového ústrojenstva. Voda v Lúčkach má vysoký obsah vápnika a je vhodná na prevenciu a liečbu osteoporózy. V roku 2008 pribudla k dovtedy liečeným indikáciám aj liečba nervových chorôb a chorôb z povolania.

Máme aj výborný Wellness program. Disponujeme vnútorným bazénom s termálnou minerálnou vodou s teplotou 32 °C, od augusta 2008 je klientom k dispozícii v rámci nového AQUA – VITAL PARKu vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody 28 °C – 33 °C s rozličnými vodnými atrakciami – vzduchové sedadlá, vodopád, protiprúd, vzduchové lehátka, vodný chrlič, hydromasážne trysky, vodná čaša, podhladinové osvetlenie. Taktiež je otvorený vonkajší sedací bazén s minerálnou vodou s teplotou 38 °C. Všetky bazény sú otvorené celoročne. Súčasťou AQUA – VITAL PARKu je aj nový saunový svet, kde si klienti môžu vybrať z viacerých možností (fínska sauna, mentolová sauna, Kneippov kúpeľ, Rímsky kúpeľ, tepidárium). Pre klientov je k dispozícii aj Snack Bar so širokou ponukou a la carte. Pre kúpele je veľmi dôležitá hygiena a preto sú bazény denne dezinfikované napúšťané čistou minerálnou vodou.

Kúpele sú vhodné pre všetky vekové kategórie, ponúkajú rôzne druhy pobytov – liečebné, liečebno-preventívne, víkendové, seniorské, programové pre ženy a pre mužov, turistické, pobyty zamerané na liečbu osteoporózy, lyžiarske, redukčné, silvestrovské, veľkonočné. Klienti sa môžu ubytovať v ubytovacích zariadeniach rozličných kategórií, od apartmánov v Liečebnom dome Choč, izieb *** a ** kategórie v Liečebnom dome Choč, v Penziónoch až po izby turistickej kategórie v liečebnom dome Liptov.
Kúpele sa snažia neustálym investovaním finančných prostriedkov prispieť k zvýšeniu kvality svojich služieb a tak ku spokojnosti zákazníkov. Od 15.7.2009 je v prevádzke nový Dependance Maja**, kde pribudlo ku kapacite kúpeľov ďalších 38 lôžok. Ďalej je v pláne zmena fasády hlavnej budovy Choč, vybudovanie parkoviska a parkových plôch a ďalšie investície.

Adresa a kontakt kúpeľov

, 034 82 Lúčky
Telefón: +421 44 43 75 111
Telefón: +421 44 43 92 828
Web: www.kupele-lucky.sk
E-mail: kupele-lucky@kupele-lucky.sk

V Ženeve sa začalo 75. Svetové zdravotnícke zhromaždenie

Ženeva 22. mája (TASR) - V Ženeve sa v nedeľu začalo 75. Svetové zdravotnícke zhromaždenie, ktoré je vrcholným rozhodovacím orgánom Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Zástupcovia 194 krajín sa majú venovať konfliktu na Ukrajine či novému rozpočtu WHO. TASR správu prevzala od agentúry AFP.